پرسش و پاسخ

چرا سینی کابل ها را پانچ می کنند؟

علت اصلی پانچ کردن سینی کابل ها عبور کردن جریان هوا از داخل این نوع داکت فلزی است و از مزیت های دیگر هم با وجود سوراخ های متقاطعی که بوجود می آید به راحتی می توان کابل ها را توسط بست مربوطه به بدنه محکم کرد .

[بالا]
گلند کابل چیست

گلند کابل نوعی رابط کابل است که کانکتوری برای وصل شدن به تابلو برق ، باکس و جعبه تقسیم های بزرگ استفاده می شود.

[بالا]
براکت سینی کابل چیست ؟

از براکت سینی کابل می توان برای آویزان کردن سینی کابل ها از سقف ، و تکیه دادن به یک دیوار یا برای نصب روی سقف و استفاده کرد. براکت های ما با فلز گالوانیزه ساخته می شود که سازگار با کلیه سینی های کابل با مراکز سوراخ دار 25 و 30 میلی متر تولید می شود ، شکل کلی به دو صورت L که معمولا ضلع کوچک به دیوار ثابت می شود یا U که قسمت بیرونی یو بصورت صفحه ای پلیت مربعی قسمت درونی بصورت قوطی شکل ساخته می شود و ریل ساپورت داخل آن قرار می گیرد .

[بالا]
چرا سینی کابل گالوانیزه را آبکاری گرم می کنند ؟


برای پوشش قعطات سینی کابل های گالوانیزه جهت جلوگیری از خوردگی مقاومت ورق های گالوانیزه در برابر خوردگی دلیل اصلی گالوانیزه کردن قطعات است و فولادی جلوگیری از خوردگی آنها است چون خطر زنگ زدگی آهن در محیط های مختلف زیاد است. میزان مقاومتی که گالوانیزه کردن به فلز می دهد بستگی به ضخامت و نوع پوشش ایجاد شده دارد پوشش از جنس روی در فرایند گالوانیزه آبکاری گرم امکان دارد در محیط های اسیدی و یا قلیایی قوی دچار آسیب شود.پوشش فلز روی قرار گرفته در سینی کابل فلزی و فولاد در مواجهه با اتمسفر و تحت تاثیر بارش ها ، یک کربنات طبیعی روی سطح فلز ایجاد می کند که باعث جلو گیری از خوردگی می شود. با این حال، این پوشش به اندازه کافی ضخیم نیست و امکان دارد در بلند مدت نتواند از زنگ زدگی فلز جلوگیری کند. قرار گرفتن در محیط های کربنات را به سولفات روی تبدیل می کند که محلول در آب است و با آب باران شسته خواهد شد پوشش گالوانیزه از خوردگی های شیمیایی حاصل قرار گرفتن فلز در معرض بتن ، سرب، قلع و آلومینیوم است اما در برابر گچ و سیمان و باران های اسیدی مقاومت ضعیف دارد.جهت جلوگیری از خورده شدن لایه زینک قرار گرفته روی سینی کابل گالوانیزه باید از تماس آن با مس یا آهن خالص جدا جلوگیری شود.استفاده از یک پوشش محافظ مانند رنگ به آهن و فولاد گالوانیزه مشکلات مربوط به خوردگی پوشش روی را کم می کند .

[بالا]
سیم ارت چیست و چه کارایی دارد ؟

سیم ارت
ارت به معنی زمين است که در صنعت برق به آن سيستم اتصال زمين گفته میشه در مهندسی برق ، کلمه ارت با توجه به کاربردهای آن دارای معنی های مختلفی است . زمین در یک مدار الکتریکی میتونه نقش یک نقطه ابتدایی را ایفا کند که بر طبق آن مابقی کلمات الکتریکی را اندازه‌گیری کند. کلمه زمین همچنین به مسیری کلی برای برگشت جریان به منابع هم کفته می‌شود. ارت در مورد یک اتصال مستقیم استاندارت به زمین هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک مدار الکتریکی امکان دارد به علل گوناگون به زمین اتصال داده شود در مدارات قدرت این این نوع اتصال اغلب جهت بالا بردن امنیت و حفظ جان انسان یا دساگاه از تاثیرات خراب بودن عایق ها و کابل ها ایجاد گردد اتصال به زمین در مدارات قدرت از صدمه دیدن عایق‌های مدار در اثر ازدیاد ولتاژ بین زمین و مدار جلوگیری می کند ، ولتاژها را در یک حد مشخص نگه میدارد یک زمین الکتریکی میبایست از کاپاسیتی انتقال جریان مناسب برخوردار بوده تا بشود از آن به عنوان ابتدای صفر ولتاژ استفاده نمود شبکه ها زمین یا همان سیم سوم ارت برای حفظ از ما در مقابل برق گرفتگی و حتی آتش سوزی گذاشته می شود تا اگر به هر علت جریان برق به بدنه دستگاه اتصال پیدا کرد و به بدنه دست بزنیم دچار برق گرفتگی نشویم. سیم ارت برای هدایت جریان اضافه یا ناخواسته استفاده می شود تا در صورت اتصالی ، جریان برق از طریق این شبکه به سمت زمین هدایت گردد نه از طریق بدن انسان اما این مورد در ایران تا حالا زیاد جدی گرفته نشده و استفاده از آن اجباری نشده اجباری نبودن استفاده از شبکه زمین توسط سیم ارت در ساختمان ها موجب شده است که در اکثر موارد ساختمان ها بدون این نوع حفاظت مهم حفاظتی ساخته شود و سازندگان نیز به خاطر عدم اجباری بودن آن و کسب سود بیشتر از استفاده آن معمولا سرباز می زنند که سالیانه جان تعداد زیادی از هم ایرانیان را به خطر می اندازد.سیم سوم که برای شبکه زمین یا همان ارت در نظر گرفته شده است در کارکرد برقی تجهیزات تاثیری ندارد و برای حفاظت باید مورد استفاده قرار گیرد. در ایران وقتی وسایل برقی و تجهیزات خارجی خریداری می شود تماما دارای سه شاخه است که به علت عدم وجود سیم ارت در واحدهای مسکونی با تبدیل 3 شاخه به 2 شاخه عملا شبکه حفاظتی زمین را خارج کرده و بدون این حفاظت مهم از تجهیزات استفاده می شود

[بالا]
گلند ضد انفجار کابل در چه محیطی استفاده می شود؟

کلاس حرارتی ، حداکثر درجه حرارت استاندارد سیستم"
اگر دمای یک محیط خطرناک افزایش یابد، گازهای موجود در آن بدون نیاز به فعال کننده ها شعله ور خواهد شد حداقل درجه حرارتی که در یک فضای قابل انفجار و بدون نیاز به جرقه می تواند باعث ایجاد آتش سوزی شود را درجه حرارت خود اشتعالی میگیم، برای جلوگیری از انفجار و آتش سوزی، دمای تمام تجهیزات برقی در حین کار باید از درجه حرارت خود اشتعالی کمتر باشد و برای اتصال کابل ها به جعبه تقسیم و باکس ها از گلند ضد انفجار استفاده می شود.

[بالا]
شیوه های آبکاری گالوانیزه گرم سینی کابل ها چگونه است ؟

شیوه های آبکاری گالوانیزه گرم سینی کابل ها
گالوانیزه کردن عملیات روکش دادن به آهن آلات یا فولاد است که با ترکیب روی صورت می گیرد به منظور مراقبت بیشتر در برابر زنگ زدگی برای قطعه های آهن و فولادات ، عملیات گالوانیزاسیون آهن به صورت هم راستا در کشوره های انگلستان و فرانسهدر سال 1837 آغاز شد. با استفاده از یک روکش دهی قزق کردن ورقه آهن با روی صورت می گرفت. این روزها اکثرا تمامی ورق های فولادی را با روی آبکاری می دهند که به ورق گالوانیزه مشهور است.
روش های آبکاری گرم سینی کابل "
روش غوطه ور سازی گرم :
معمول ترین شیوه ایجاد پوشش بر روی فلزات روش قرق کردن گرم می باشد که در بسیاری از کارخانه های فولاد سازی استفاده می گردد. در این شیوه قطعات آهن و فولاد بعد از پاکیزه سازی فلز در مذاب روی گذاشته می شود.این شیوه یک پوشش ضخیم همان تیکنس از روی را در سطح فلز ایجاد کرده که به صورت قطرات بلور سطح را روکش می دهد.در زمان آبکاری یک ساختار چند لایه از آلیاژ روی و فولاد میان پوشش روی و فولاد تشکیل می شود. این لایه امکان دارد ترد باشد که در صورت خم کردن ورق گالوانیزه باید دقت کرد که پوسته پوسته نزند دقیقا به خاطر همین امر است که سینی کابل ها قبل از آبکاری خم زده می شوند .

گالوانیزه الکترولیتی :
این شیوه با غوطه وری فولاد در الکترولیت که یک محلول سولفاته روی یا سیانید است صورت می گیرد. عملیات الکترولیت یک لایه از روی در سطح فلز می سازد این شیوه مقدار ضخامت لایه روی بر سطح سینی را می تواند به صورت دقیق تر کنترل کند مقدار ضخامت که در شیوه گالوانیزه گرم ساخته می شود را نمی شود با این شیوه تولید کرد.

[بالا]
فلز گالوانیزه چگونه ساخته می شود ؟

اگر ورق های فولادی را با روی روکش دهیم ورق گالوانیزه تولید می شود. اگر پوشش روی از میان برود یا زمانی شکسته شود این نوع ورق به عنوان زنگ نخواهد زد. همین عامل تاثیر زیادی روی قیمت ورق گالوانیزه خواهد داشت.
 در فرآیند تولید این نوع ورق‌های فلزی، چند میکرون از فلز روی را بر قسمت سطح رویین ورق‌های روغنی سرد می‌پوشانند. میزان روی مورد استفاده  در عملیات تولید مقدار آبکاری عایق دهی را تععین می‌کند، هر چقدر میزان روی بیشار شود دلیل بالا بردن پوشش دهی این ورق‌ها خوهد شد.

[بالا]
تفاوت عمده نردبان کابل با سینی کابل در چیست ؟

نردبان کابل ها با داشتن پله هایی که در بدنه خود دارند برای انواع کابل کشی بیشتر در داخل تاسیسات و ساختمان ها کاربرد دارند اما سینی کابل ها هم در داخل استفاده می شوند هم توسط کاور مربوطه با بستن بست های مخصوص در بیرون ساختمان برای کابا کشی فشار قوی و ضعیف کارای دارند .

[بالا]
انواع گلند ضد انفجار کابل چند نوع است ؟

انواع گلند ضد انفجار کابل ؛
ضد انفجار ساده "
مخصوص کابل های فشار قوی و ضعیف بدون آرمور در مناطقی که احتمال انفجار زیاد است
ضد انفجار آرموردار "
مناسب کابل های آرموردار که توسط حلقه آرمورد پیکره بندی می شود
بصورت اصلی برنجی تولید می شود و در صورت استفاده در شرایط خاص آبکاری کروم نیکل انجام می شود.

[بالا]
گلند چیست ؟

گلند ها نوعی کانکتور یا ارتباط دهنده در سیستم کابل کشی و لوله کشی برق است گلندها فلزی و پلاستیکی هستند
گلند لوله برق "
به صورت ۲ پیچ و تک پیچ تولید می شوند وبرای لوله فلکسیبل برق کارایی دارند
گلند کابل "
ساده
آرموردار که برای استفاده کابل آرموردار می باشد و داخل گلند هم آرمور گذاشته می شود
ضدانفجار بدون آرمور
ضدانفجار با آرمور

[بالا]
کاتالوگ سینی کابل برق چگونه تهیه می شود

کاتالوگ سینی کابل برق
این نوع سند بصورت داکیومنت بصورت تفکیک شده ایجاد می شود ، کاتالوگ های شامل خود سینی " ابعاد شاخه های 2 و 3 متری بصورت پانچ دار و بدون پانچ نوع خم ها ارتفاع کناره ها بصورت استاندارد مشخص شده 2 ، 4 یا 6 خم درب یا کاور اندازه گوشه ها سپس اتصالات اصلی مانند زانویی " از نظر زاویه بندی 45 ، 90 درجه یا متغیر ، متحرک | کاتالوگ ساپورت سینی کابل سقفی دیواری نوع سقفی داری ریل های مخصوص و مشخصات پیچ ، مهر و واشر با سایز استاندارد هر گونه نصب عکس های رابط ها و اتصال دهنده سینی

[بالا]
چند نوع رابط نردبان کابل وجود دارد ؟

نردبان ها در متراژ های متفاوت 2 یا 3 متر ساخته می شوند که اصلاحا در بازار شاخه نام گذاشته شده است به هنگام اتصال شاخه ها به یکدیگر نیاز به رابط یا کانکتور می باشد که به دو صورت مناسب نقشه و طرح ساخته می شود رابط از بغل و رابط از زیر نردبان کابل

[بالا]
آیا خرید و فروش سینی کابل گالوانیزه بصورت آنلاین و اینترنتی مناسب است ?

در صورتی بتوان کارگاه یا کارخانه مورد نظر را برای بازدید نوع ، متریال و نحوه ساخت را وارسی نمود مناسب است ، اما فروشگاه های اینترنتی به شدت رو به رشد بوده و عرصه را برای تولید کنندگان و سازندگان واقعی مناسب تر میکنند اما سیستم واسطه گری به عرصه ضعف پیش میرود در اینجا سیستم های دلالان مجازی و آنلاین میبایست کیفیت کالا ها را اندکی کاهش دهند تا در حیطه قیمت گذاری بتوانند رقابت خوبی در بازار داشته باشند اما مصرف کننده واقعی با اولین خرید خود شاید از نظر قیمت ی رضایت داشته باشد اما به مرور زمان به کاهش کیفیت محصول پی میبرد.

[بالا]
دستگاه روپوش برداری کابل چیست؟

این دستگاه دارای دو تیغه برش ثابت و غلطکی است معمولا از تیغه ثابت برای خط انداختن روی بدنه کابل در جهت عرضی یعنی روی محیط کابل استفاده می شود تیغه غلطکی را برای خط انداختن روی قسمت طولی کابل بکار می برند می توان از هر دو تیغه برای خط انداختن طولی و عرضی استفاده کرد.

قسمت های تشکیل دهنده دستگاه روپوش بردار کابل :

1_ تیغه ثابت

2_ دستگاه روکش بردار

3_ تیغه غلطکی

http://sinicableiranian.net/

[بالا]
ترانک فلزی چیست ؟

ترانک فلزی چیست ؟
ترانک های فلزی یا همان ترانکینگ فلزی نوعی داکت است که ضمن جلوگیری از شلوغی کابل کشی های متداول در کف دیوار و سقف ساختمان ها کار برد دارد که قسمت داخلی و بدنه را میتوان توسط مقسم و دیوایدر ها تفکیک نمود و انواع سیم کابل کشی برق ، تلفن ، شبکه و انواع دیگر سیستم های دیتا رسانی را بر روی آن ایجاد کرد . هنگامی از ترانک ها استفاده می گردد که امکان خراب کردن دیوارها و قرار دادن کلید و پریزها و سیم کشی های آن داخل دیوار و سطح زمین به هر علت وجود نداشته باشد . برای مثال یک ساختمان را برای 3 سال اجاره کرده اید و قصد دارید 20 کارمند را در آن محل استقرار دهید ، همگی این پرسنل نیاز به انواع پریز برق ، شبمه و تلفن دارند ،در این خصوص امکان خراب کردن دیوارها از لحاظ هزینه و قیمت تمام شده و زمان واقعا به صرفه نمی باشد به همین دلیل در این مواقع از ترانک ها استفاده میگردد که در صورت نیاز می شود پس از اتمام دوره اجاره هم آن ها را به محل جدید خود انتقال دهید ، در اکثر ادارات و بانک ها از ترانک ها برای ساماندهی سیم روی دیوار و اتصال سیستم های کارمندان به برق و شبکه و تلفن استفاده می گردد.

[بالا]
محاسبه قیمت نردبان کابل چگونه است ؟

محاسبه قیمت نردبان کابل چگونه است ؟
برای بسیار از شما می خواهید بدانید به چه صورت می توان قیمت روز نردبان کابل ها را محاسبه کنید ، گام ابتدایی این امر بستگی به بررسی بازار فلزات دارد که متاسفانه هیچگاه ثبات و هماهنگی بین بازار فلزات و مواد خام وجود نداشته است ، اما باید بدانید چه نوع نردبانی مد نظرتان است یعنی گالوانیزه باشه یا استیل آبکاری گرم باشه یا سرد سپس متراژ شاخه ها 2 متری یا 3 متری باشه تعداد پله ها چند عدد باشه ضخامت گالوانیزه چقدر باشه
ادامه داره ..........................................

[بالا]
پریز کف خواب چیست ؟

هر گونه پریزی که بتوان داخل زمین تاسیسات و ساختمان ها بصورت دفنی گذاشت می گوییم اما بسته به تعداد پریز های داخلش آنها را ماژول دار طبقه بندی می کنیم جنس و متریال کف خواب ها پلاستیکی ، فلزی بوده که نوع فلزی آنها آلومینیومی و استیلی تولید می شود .

[بالا]
لوله های فلکسیبل چند نوع هستند ؟

همانطور که از نام این نوع لوله مشخص است بصورت انعطاف پذیر در صنعت های مختلف کاربرد دارد در سیستم کابل کشی و صنعت برق لوله فلکسیبل برق و در سیستم تصفیه خانه ها در ساختمان ها تهویه مطبوع ، لوله فلکسیبل هوا

[بالا]
چند نوع زانویی سینی کابل می باشد ؟

زانویی ها عمدتا در نحوه خم دارای دو نوع زاویه 45 درجه و 90 درجه است اما نوع کابرد در اجرا اندکی تفاوت پیدا میکند و بصورت درونی ، خارجی ، عمودی و افقی مورد استفاده قرار می گیرد و با بررسی نقشه سینی های کابل می توان نوع دیزاین را تشخیص و طراحی کرد .

[بالا]
دستک سینی کابل چیست ؟

دستک سینی کابل همان سیستم ساپورت و براکت های سینی کابل می باشد که در بازار و بصورت عامیانه با این نام هم شناخته می شود .

[بالا]
رابط تبدیل سینی کابل چیست ؟

رابط تبدیل نوعی ، کانکتور می باشد که دو نوع سایز مختلف سینی را به هم مرتبت می کند ، برای نمونه " یک عرض مورد استفاده ما در نقشه اجرایی 20 سانتی متر و دیگری 30 سانتی متر ، دهانه یک طرف را 30 سانتی و دهانه دیگر را 20 سانتی ساخته که توسط این نوع رابط تبدیل می توان به ۲ روش هر دو سینی را به یکدیگر اتصال داد .
۱ _ دهانه طرف ۲۰ سانتی متری را ۲۱ و دهانه سمت ۳۰ سانتی متری را ۳۱ ساخته ، زمانی که سینی ۲۰ وارد سمت ۲۱ میشود به راحتی قرار گیرد این کار برای سمت ۳۰ هم به همین صورت
۲_ هر دو سمت رابط تبدیل ۲۰ و ۳۰ سانتی متر تولید شده حال برای اتصال دادن ۲ سینی کابل نیاز به رابط از زیرمی باشد

[بالا]
گلند آرموردار برای چه نوع کابلی استفاده می شود ؟

گلند آرموردار نوعی کانکتور صنعتی است که برای اتصال دادن انواع کابل آرموردار به باکس و تابلو برق استفاده می شود . حلقه آرمور داخل گلند قطعه هندلینگ اصلی این نوع اتصال دهنده است

[بالا]
رایزر سینی کابل چیست

رایزر سینی کابل چیست اسپل دقیق بصورت riser نوشته می شود نبابرین در گوشی ایرانی رایسر سینی کابل گفته می شود اما در بازار عرضه و تقاضا رایزر گفته می شود ، بصورت یک ربع دایره با میزان خمش اندک تولید می شود بسته به نوع نقشه کابل کشی میتوان هم از قسمت درونی و هم بیرونی آن استفاده کرد ، کاربرد کمی نسبت به دیگرد اتصالات دارد .

[بالا]
عوامل تاثیر گذار بر قیمت سینی کابل چیست ؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سینی کابل
1_ نوسانات بازار عرض
2_ مواد اولیه ، قیمت ورق های صنعتی
3_ نوع سفارش و طراحی خاص
4_ نوع ورق فلزی درخواستی خریدار

[بالا]
ابعاد استاندارد رابط سینی کابل چقدر است ؟

رابط سینی کابل ها یا کانکتور سینی در دو نوع ساخته می شوند رابط از زیر ، رابط از بغل طبق نوع سینی برق سفارشی ساخته می شوند .
رابط از بغل سینی کابل "
ارتفاع مورد سفارش هر سینی ارتفاع رابط در نظر گرفته می شود ، برای مثال برای سینی کابل برق با ارتفاع کناره 10 سانتیمتر ، رابط بغل 10 سانتی متر ساخته می شود .
رابط از زیر سینی "
در قسمت زیرین داکت فلزی قرار می گیرد و با ابعاد ساخته شده هماهنگی دارد ، مثال برای سینی کابل 50 سانتیمتر رابط زیر 50 سانتیمتر ساخته می شود .

[بالا]
قیمت سینی کابل چگونه محاسبه می شود

قیمت سینی کابل با در نظر گرفتن نوسانات فلزات در بازار نوع ورق گالوانیزه یا استیب محاسبه می شود . هر میزان که متراژ شاخه های سینی بلند تر باشد و عرض سینی برق با کف گسترده تر باشد میزان هزینه و قیمت افزایش میابد .

[بالا]
اتصالات نردبان کابل گالوانیزه چه تعداد هستند ؟

مناسب با متراژ اجرا نردبان کابل اتصالات دسته بندی شده و به میزان مورد نیاز استفاده می شوند ، عمده اتصالات به شرح ذیل است ؛
زانویی ، سه راهی ، چهار راهی ،رابط ، ساپورت سقفی ، دیواری و زمینی ، زانویی تبدیل ، سه راهی تبدیل لازم به ذکر است هر کدام از اتصالات بنا به نوع کار برد نام و نوع ساخت متفاوتی خواهد داشت که در سوالات آتی جواب داده خواهد شد ، باز بستگی به نوع نصب و متراژ محیط ساختمان ها بستگی دارد

[بالا]
ساپورت سینی کابل چیست ؟

ساپورت سینی کابل نوعی نگهدارنده سینی کابل می باشد که به دو صورت دیواری و سقفی استفاده می شود همانطور که از نامشان مشخص است نوع سقفی از سقف توسط انکربولت ها آویزان می شود و نوع دیواری از طریق پیچ های دیواری نصب می شود

[بالا]
تفاوت لوله فلکسیبل روکش دار با لوله فلکسیبل بدون روکش برق چیست

لوله فلکسیبل ها در صنعت های مختلف کاربرد دارد ، صنعت هایی چون برق ، گاز ، تهویه مطبوع اما لوله فلکسیبل برق در دو نوع روکش دار و بدون روکش تولید می شود ، فلکسی روکش دار بعد از تولید داکت دایره ای شکل توسط ورق نازک گالوانیزه روکش pvc روی لوله را می پوشاند که اصطلاحا روکش پلاستیکی نیز گفته می شود

[بالا]
سینی کابل ها معمولا از چه ورق های فلزی ساخته می شوند ؟

سینی کابل یا داکت های فلزی از فلزاتی چون :
گالوانیزه
استیل
آلومینیوم
ساخته می شود .
در صورت نیاز می توان سینی ها را آبکاری گرم کرد .

[بالا]
نحوه محاسبه قیمت سینی کابل چگونه است ؟

قیمت سینی کابل با توجه به نوع فلز ، مرغوبیت ورق سینی و متراژ محاسبه می شود ،تنوع ورق گالوانیزه و استیل
سینی کابل گالوانیزه گرم با توجه به نوع آبکاری از قیمت سینی کابل گالوانیزه سرد گرانتر است

[بالا]
چه موادی برای سینی کابل گالوانیزه گرم مورد نیاز است ؟

عوامل تاثیر گذار در گالوانیزه گرم :

سیلیسیم :

میزان درصد سیلیسیم در فولاد مشخص کننده ضخامت پوشش گالوانیزه می باشد ضخامت پوشش را با درصد های مختلف si در حرارت 450 درجه سانتیگراد برای مدت زمان غوطه وری 3 دقیقه بررسی می شود .بنابراین در طی عملیات باید به زمان غوطه وری توجه خاص مبذول شود .

کربن :
تاثیرات کربن را باید در هر یک از حالات بررسی کرد . کربن موجود در فولاد به مقدار بیشتر از 25% ، سرعت فعل و انفعالات بین روی و آهن را افزایش داده و پوشش ضخیم و سنگین نتیجه فرآیند خواهد بود ، فرم کربن به اندازه مقدارش در فرایند گالوانیزه گرم موثر می باشد و غالبا فولاد دارای کربن زیاد برای اجرای این نوع پوشش مناسب نمی باشد.

گوگرد و فسفر :
مقدار گوگرد بالاتر از 0/2 درصد در یک قطعه فولادی به سرعت واکنش اضافه می کند به گونه ای که فولاد آسیب می بیند و گالوانیزاسیون انجام نمی پذیرد ، نسبت آلیاژ سازی روی و آهن توسط فسفر بسیار بالا است . در فولاد های نرم میزان گوگرد و فسفر بسیار کمتر می باشد در نتیجه تاثیر چندانی روی فرآیند ندارد.

کروم ، منگنز و نیکل :
حضور زیاد این عناصر در فولاد موجب می شود سرعت واکنش بیشتر شده و پوششی سنگین ایجاد نماید (این عناصر بسیار مناسب برای تولید کننده سینی کابل گالوانیزه گرم می باشد) اجزا تشکیل دهنده فولاد که در عملیات گالوانیزه گرم بسیار مهم است در جدول زیر ذکر شده است :


کیفیت پوشش c% P% MN% SI%
سبک تر'نازک 0/26 0/05 1/35 0/05
سنگین تر' ضخیم 0/26 1 1/35 0/07


با در نظر گرفتن عوامل ذکر شده برای ایجاد عملیت گالوانیزه گرم می بایست توجه بسیار دقیقی به اجزا شکل دهند فولاد بشود تا محصول مورد نظر که همان روکش یا پوشش (روی) بوده با خلوص بالا بر روی گالوانیزه حاصل شود.
#سینی_کابل
#گالوانیزه
#گرم[بالا]
چگونه پوشش روی نردبان کابل گالوانیزه خورده می شود ؟

چگونه پوشش روی نردبان کابل گالوانیزه خورده می شود :

سینی نردبان کابلی که بصورت استاندارد آبکاری گرم (عمقی داغ) نشده باشد به زودی در پوشش روی ایجاد شده خوردگی بوجود می آید .

خوردگی پوشش روی به عوامل گوناگونی بستگی دارد بصورتیکه یک فرمول جمعی برای مقدار خوردگی گالوانیزه گرم وجود ندارد ، محیطی که برای فولاد خورده شده است برای روی هم خورندگی می آورد ولی خوردگی گالوانیزه در مکان های کلرایدی (اسیدی،سولفوری) مخصوصا محیط های نمناک به مراتب بیشتر از خوردگی در این نو مکان ها می باشد.

فولادهای گاوانیزه شده برای ساخت محصولاتی همچون سینی کابل ، نردبان کابل ، لوله برق و اتصالاتی چون براکت،ساپورت ، رابط ، بعد از خروج از وان های مذاب روی به رنگ روشن و شفاف تر دیده می شود. بعد از خارج شده از حمام بلافاصله به خاطر میل ترکیبی روی با اکسیژن هوا لایه نازکی از اکسید روی همان zno تشکیل می شود ، اکسید های روی در فضای نمناک به صورت هیدروکسید روی همان zn oh 2 بوده که پس از ترکیب با گاز کرنیک موجود در هوا به کربنات روی تبدیل شده که دارای چسبندگی بسیار خوبی که در اب غیر قابل حل میباشد حاصل می شود ، کربنات رویی رنگ شفاف اولیه سطح گالوانیزه را به رنگی غیر شفاف در خواهد اورد.

در مناطقی که حاوی گازهای مختلف و اجسام خورنده امکان دارد پردازش فوق صورت نگیرد و محصولات قید شده شکل دیگری دراید مشاهدات خوردگی روکش های روی را می بایست مناسب با مکان وارسی کرد چون هر محیطی از شاخص های خاص خود برخوردار می باشد.

برای مثال استفاده در محیط های زیر استفاده از محصولات گالوانیزه گرم شرایط متفاوت می باشد .

محیط های ، روستایی ، دریایی ، صنعتی ، شهری ، اسیدی ، پالایشگاها ، فرودگاه ها ، پتروشیمی

لازم به ذکر است با توجه به دما و شرایط شرجی و اسیدی بودن هر یک از محیط های ذکر شده طبق مشاهدات و آزمایشات باید مقدار متریال آبکاری مشخص شود .

تولیدی سینی نردبان کابل ایرانیان در خدمت ایرانیان

[بالا]
سایر علت های تاثیر گذار در انجام فرآیند گالوانیزه سینی کابل ها

سایر علت های تاثیر گذار در انجام فرآیند گالوانیزه سینی کابل ها :

مطالعه این نوشته ، برای آبکاری سینی کابل های گالوانیزه گرم کاربرد شایانی دارد.

در فرآیند گالوانیزه گرم علتهای زیادی از قبیل دمای ایجاد شده در حمام مذاب روی و مدت زمان غوطه وری تاثر بالایی در ایجاد کیفیت روکش روی دارند .حرارت حمام مذاب روی می بایست در کمترین درجه حرارت قابل قبول نگهداری شده و در دمای پایینتر از Dross و خاکستر کمتر ایجاد می شود ، حرارت لازم تقریبا بین 420 تا 465 درجه سانتیگراد که با احتساب نوع آبکاری متغییر می باشد. طول عمر حوضچه های مذاب در حرارت کم طولانیتر می گردد لذا بعضی از تولید کنندگان سینی کابل گالوانیزه گرم برای کاستن هزینه آبکاری را در دمایی پایین صورت می دهند . لایه های آلیاژی در حرارت های بالا به سرعت تشکیل می گردد و امکان دارد فازی از فلزهای آلیاژی اصلا ایجاد نگردد و بغضی اوقات لایه های آلیاژی کم تر می گردد.

مدت زمان غوطه وری بستگی به اجزا تشکیل دهنده فولاد و اندازه آن دارد . دمای فولاد یا (#سینی کابل_سرد_فابریک) باید در زمان غوطه وری قبل از اینکه آلیاژ شروع به تشکیل شدن نماید به درجه حرارت تقریب نقطه ذوب روی لایه سطحی انجام پذیرد.

کمیت و کیفیت روکش گالوانیزه گرم و خوردگی آن حتی به روی سینی کابل ها :

در دمای حمام مذاب روی فعل و انفعالات شیمیایی بین روی و آهن صورت می پذیرد و حاصل یک سری لایه های آلیاژی روی و آهن در سطح فولاد تشکیل می شود. میزان درصد آهن در ون آلیاژ از قسمت های داخل به لایه های خارجی محصولاتی هم چون سینی کابل کمتر می گردد. فاز های متفاوت لایه آلیاژ با درصد های احتمالی هر کدام از دو فلز روی و آهن در اشکال شکل می گیرند.

در الیاژمجموعه ای از فلزات مختلف جمع می شود که قسمت اعظم آنها همان روی ، آهن می باشد و سیستم مکانیزم تشکیل دهندگی آنها بسیار متغیر می باشد. به هنگام خروج قطعات از حمام مذاب روی خالص در سطح بالایی فاز می نشیند که رنگ روشن و شفافی به خود گرفته و قطعه گالوانیزه گرم مشاهد می گردد. دمای ایجاد شده حمام مذاب برای قطعات کوچکی همچون رابط های سینی کابل ، زانو سینی کابل ، براکت های سینی کابل ، ساپورت های سینی کابل ، ساپورت های نردبان کابل ، براکت های نردبان کابل ، زانو نردبان کابل که باید هنگام خروج از حمام سانتریفیوژ شوند ، تا حدودا 570 درجه سانتیگراد انجام می پذیرد. برای ساخته شدن لایه های آلیاژی،ضخامت آبکاری گرم ، نمای ظاهری روکش و فعل و انفعالات شیمیایی لازمه بین روی و آهن عواملی متفاوت ، شامل اجزا تشکیل دهنده فولاد ، حرارت حمام مذاب روی ، ناخالصیهای موجود در حمام و زمان غوطه وری در حمام تاثیر گذار خواهد بود .

دیتیل تشکیل دهنده فولاد ، از مهمترین پارامترهای است که عملیات گالوانیزه گرم تاثیر شایانی دارد همانطور که می دانید فولاد یک اصطلاح کامل بوده که درباره فلزات با بیان آهن بکار برده می گردد و در هر فولادی قابل اجرا می باشد . هر کدام از این فلزات چه بصورت سوا و یا ترکیبی تاثیر زیادی دارد با کیفیت گالوانیزه گرم دارد . اثر عناصر گوناگون موجود برای گالوانیزاسیون کردن فولاد به شیوه گرم در مطالب اینده ذکر خواهد شد.
سینی کابل ایرانیان :
سازنده سینی کابل های گالوانیزه گرم
تولید کننده سینی کابل گالوانیزه گرم

[بالا]
چرا از سینی کابل گالوانیزه استفاده کنیم ؟

علل استفاده از سینی کابل گالوانیزه_گرم_سرد :

سینی کابل و نردبان کابل ها شیوه های نرمال برای نگهدرای سیم و کابل در موارد مختلف می باشند . به کمک این سیستم نگهدارنده کابل می شود نمایی زیبا ایجاد کرد . با استفاده از این الگو در کابل کشی می توان کابل ها را بصورت مستقیم ، افقی و عمودی بدون نیاز به اتصال کردن مستقیم کابل به تیرچه ها مرتب نمود . در تاسیسات و سازه هایی که سقف کاذب می باشد سینی کابل گذینه ای مناسب برای کابل کشی درون سقف ها می باشد.
سینی های کابل در سازهای مختلف تولید می شود که در اجرا با اتصال دادن سینی کابل سه متر یا دو متری توسط رابط های سینی کابل در انتهای خم های عمودی و افقی آنها را مرتب می کنند.
متعلقات مختلفی برای پیکره بندی کردن سینی ها موجود بوده که گاها برای بهتر نصب کردن بعد از برش دادن اصلی سینی ها می شود توسط اره های مخصوص آن ها را بهتر به هم متصل کرد برای برداشتن پلیسه های لبه سینی کابل می توان از سوهان استفاده کرد اتصالات و قطعات را می توان به کمک نگهدارنده های انتهایی سینی کابل توسط پیچ و مهره سر هم بندی کرد. سینی کابل های بزرگ را با خم کن بزرگ خم و برش داد و سینی های کوچک را به راحتی می توان توسط بریدن شکل دهی نمود .

سینی کابل ها بصورت ضخامت بالا و ضخامت کمتر طبق نیازز متقاضی مورد ساخت می باشد که این ضخامت سینی کابل نکته بسیار مهمی در قیمت تمام شده سینی کابل می باشد استفاده از سینی هایی با ضخامت کمتر صرفه جویی بسیار زیادی در خرید سینی کابل می شود.
کابل زره دار و غلاف دار بر روی سینی کابل گذاشته می شود و زیاد نیازیی به متصل شدن روی آنها نمی باشد به شرط آن که در محیط هایی غیر قابل دسترس اتصال شده باشد و امکان خرابکاری سینی نداشته باشد و لذا با ترتیب آراسته شده باشد به صورتی که مسیر هر گونه کابل به سادگی مشخص شود.
در بیشتر ساختمان ها ی صنعتی و غیر صنعتی تیرچه های اصلی به صورتی شکل داده شده اند تا کابل های چند رشته و دیگر گونه های کابل را درون خود جای دهندبه صورتی که احتیاج به هر شیوه ای اضافی جهت منسجم کردن و مگه داشتن از بین رود. استراکچرهایی با چند تیرچه اصلی خاصی دارند که برای جا دادن کابل ها نقشه ریزی شده و ملزومات گوناگونی برای فراهم کردن خورجی متعلقات روشنایی ها و قسمت های تغذیه در ان ها موجود است . مکان هایی که کابل های pvc بدون روکش پلاستیک در این تیرچه ها اتصال می شود.

کابلی که با کاغد عایقدار میشود و با پوششی سربی مطابق با BA6480 تولید می شوند این گونه کابل ها اغلب با نوار یا زرهی فولادی محافظت می شوند که بروی تمام کابل ها با الیافی طبیعی یا pvc پوشش داده می شوند. این گونه پوشش زره دار فولادی را اکسید شدن و خوردگی محافظت می کننند.
این نمونه کابل به صورت عمده بوسیله شرکتهای برق بحهت سیستم های توزیع برق مورد استفاده قرار می گیرند ، در ضمن امکان دارد در سیستم های توزیع کننده برق کارخانجات به این نوع کابل برخورد نکند بهره بردن از از این کابل ها مطابق استاندارد IEE می باشند.

سر هم بندی و مفصل کابل ها PILC میبایست در مقابل از رطوبت جلو گیری کند به همین خاطر برای اتصال تبحر خاصی مورد نیاز می باشد.

[بالا]
جعبه تقسیم برق چیست ؟

جعبه تقسیم برق_قیمت جعبه تقسیم (سینی کابل ایرانیان) :

جعبه تقسیم برق مکانی جهت قرار گرفتن صحیح متعلقات الکتریکی و برقی می باشد سیم و کابل ها از طریق سینی کابل و لوله های برق به جعبه تقسیم هدایت شده و به واسطه ترمینال های از قبل تعبیه شده در جعبه های تقسیم برق انشعاب می گیرند ، در سیم و کابل کشی ساختمان ها و تاسیسات اکثرا از سیم و کابل خطوط انشعاب گرفته می شود به این علت در طول مسیر سیم کشی جعبه هایی با نام جعبه تقسیم گذاشته می شود.جعبه تقسیم ها از نظر کار بردی به دو شاخه کلی تقسیم می شوند.

جعبه تقسیم رو کار برق :

جعبه تقسیم های رو کار از متریال گالوانیزه ، چدن ، آلومینیوم ، پلاستیک (کایوچو) ساخته می شوند در درون جعبه چهار استوانه سوراخ دار قرار دارد. کابل ها درون سوراخ قرار گرفته می شود و توسط پیچی روی آنها نهاده و بسته می شوند بعد از انجام عملیات سر بندی و پیکره بندی درب جعبه تقسیم بسته می شود. محیط نصب جعبه ها اغلب بروی دیوار و گاها روی سقف می باشد.

جعبه تقسیم تو کار برق :

جعبه تقسیم های توکار از آلیاژ فلز و پلاستیکی تولید می شوند .

جعبه تقسیم های برق محفظه لی درب دار بوده برای اتصالات برق به شیوه ای که اتصالات را از منظر عموم به دور نگاه دراد و ممانعت از دسترسی سهل به جعبه باشد. محل ارتباط اصلی اجزا وسایل برقی جعبه تقسیم می باشد .
جعبه تقسیم روی سطح کار (دیوار – تخته) نصب می‌شود. جعبه تقسیم توکار از جنس فلزی یا پلاستیکی ساخته می‌شود. داخل قوطی فلزی را به وسیله مقوا عایق‌بندی می‌کنند و در داخل کار قرار می‌دهند. جعبه تقسیم قابلیت نصب بر روی پایه، دیوار، فوندانسیون بتنی و… را دارد. به طور معمول برای اتصال های الکتریکی داخل جعبه تقسیم ها از پیچ های برنجی، استینلس استیل، گالوانیزه گرم و شینه های مسی استفاده می شود که جهت ایزوله الکتریکی از بدنه جعبه تقسیم، مقره اتکایی به کار می رود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت برق و الکترونیک انواع جعبه تقسیم مانند جعبه تقسیم ضد رطوبت و یا جعبه تقسیم ضد انفجار نیز توسط شرکت ها به بازار عرضه شده است.

جعبه های تقسیم فلزی برق در بازار به شاخه های زیر طبقه بندی می شوند :

انواع جعبه تقسیم برق

جعبه تقسیم گالوانیزه

جعبه تقسیم mk

جعبه تقسیم فلزی 10*10

جعبه تقسیم آلومینیومیسینی کابل ایرانیان :

تولید کننده جعبه تقسیم گالوانیزه

سازنده جعبه تقسیم گالوانیزه

ارایه قیمت جعبه تقسیم گالوانیزه

ارایه قیمت جعبه تقسیم فلزی

ارایه قیمت جعبه تقسیم mk

ارایه قیمت جعبه تقسیم آلومینیومی

[بالا]
بست چنگکی چیست ؟


بست چنگکی_بست دو تیکه(سینی کابل ایرانیان)
بست چنگکی (دو تیکه) :
بست چنگکی یا بست دوتیکه ای به جهت نصب انواع لوله برق مخصوصا فولادی بهره می بریم برای اتصال اینگونه بست ها از ریل های مخصوصی به نام ریل بست چنگکی استفاده می شود. محاسبه قیمت بست چنگکی بنا به سایز و نوع ورق گالوانیزه استفاده شده در آن براورده می شود.
لوله برق یا کاندوییت (#conduit ) نوعی لوله می باشد که به عنوان یک حافظ رسانا هایی که از درونش گذر داده شده‌اند برای جلوگیری از آسیب سیم و عایق آنها ، به کار برده می شوند لزا محافظت افراد در برابر تماس ناخواسته با رسانا استفاده می‌شود . استفاده از لوله‌های برق در ساختمان‌های صنعتی و تجاری ، بیمارستان ها، متل ها ، هتل ها، ساختمان‌های اداری، فروشگاه‌ها ، تأسیسات طونلی معمولاً مورد نیاز می باشد. در استانداردها تعداد و اندازهٔ مجاز هادی‌هایی که می‌توان از درون یک لوله با اندازهٔ مناسب انتقال داده شود مشخص شده است. انواع مختلف با سایز های متفاوت کاندوییت برای اهداف مشخص نقشه های سازه طبق سفارش ساخته می شود. برای بالا بردن ضریب اطمینان نگه داشتن لوله های برق در ریل های بست دوتیکه از ، بست چنگکی استفاده می شود ، برای تولید بست های چنگکی می توان از مازاد ورق های سینی کابل تولیده شده استفاده کرد .

تفاوت بست چنگالی با بست دو تیکه
بالای بست چنگالی بصورت کاملا یک تیکه ساخته شده و پیچ نگهدارنده کابل از بالا گیره بست را تنظیم می کند ، اما بست های چنگکی یا بست دو تیکه همانطور که از نامش پیدا می باشد از دو تیکه مجزا تشکیل شده که از کناره ها توسط پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند
.

استاندارد سایز های بست چنگکی :


بست چنگکی 12-8

بست چنگکی16-12

بست چنگکی20-16

بست چنگکی 25-18

بست چنگکی 28-24

بست چنگکی 32-28

بست چنگکی 38-36

[بالا]
برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سینی کابل گالوانیزه در محیط های نمناک و شرجی چه باید کرد ؟

برای جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی سینی کابل گالوانیزه در محیط های نمناک و شرجی چه باید کرد ؟
جهت جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی ، بررسی گالوانیزه گرم ، سینی کابل گالوانیزه گرم :

برای جلوگیری از زنگ زدگی روش های گوناگونی به کار برده می شود که با بررسی محیط و گونه خوردگی از یک روش و یا ترکیبی از چند روش استفاده می شود.

ملقمه زدن گالوانیزه :

ملقمه زدن گالوانیزه ، از طریق فولا د ، کرومیوم و نیکل بذست می اید فولاد زنگ نزن به انگلیسی Staniless Steel که مقا ومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد و در سینی کابل استیل نیز به کار برده می شود . بهره بردن از این نوع فولاد برای تولید کننده سینی نردبان کابل باید از نظر اقتصادی مقرو ن به صرفه باشد.

کاهش دهنده های سرعت و مواد جاذب رطوبت :

اضافه کردن مواد کند کننده در لوله هایکه سیارجریان دارند و جذب رطوبت محیط های نمناک توسط هوای خشک و یا مواد شیمیایی جاذب رطوبت محیط ، یکی از روش های مانع شده از زنگ زدگی می باشد اما در تمام فرآیند زنگ زدگی و خوردگی قابل استفاده نمی باشد.

محافظت کاتدی :

محافظت کاتدی به انگلیسی Cathodic Protection به منظور استفاده از نیروهای برق جهت جلوگیری از زنگ زدگی و کارایی آن در مکان های مرطوب مانند دریا ، زیر زمین می باشد نگهداری به یکی از روشهای های زیر را ترکیبی از هر دو می باشد.

شیوه آند فدا شونده به انگلیسی Sacrificial Anode :

در این شیوه فلز آند را زیر زمین چال کرده و آنرا با یک سیم مرتبط و کم انسجام به فلزی که باید محافظت شود متصل می کنند ، آند دارای توان بالایی بوده لذا جریان بر خلاف زنگ زدگی گالوانیزه به آن ارسال می کند و با این شیوه با قربانی شده و خود فلز (گالوانیزه_سینی_کابل) مورد نظر را حفظ می کند آند را اغلب از جنس های روی ، آلومینیوم و یا منیزیم بدست می آورند ، به همین دلیل می باشد که در تولید کننده سینی کابل گالوانیزه گرم از روی برای پوشش دادن ورق سینی کابل در تولید و ساخت سینی برق استفاده می کند.

شیوه جریانات القایی به لاتین Impressed Current :

ارجاع برق dc به ac بوسیله یک سو کننده ترانسفورمررکتی فایر و انتقال جریان به طرف سینی کابل مورد نظر بوده به طریق روش القایی شامل ، عملیاتی که یک جریان کاملا مستقیم به روش یک منبع خارجی بر خلاف جهت جریان خوردگی جدا شدن الکترون ها از سطح ورق سینی کابل گالوانیزه ، آنرا مستعد برای ترکیب شدن با اکسیژن می کند.حال با یک عمل معکوس جریانی به سمت ورق سینی کابل گالوانیزه مورد نظر می فرستد به شیوه ای که آنرا از نظر میل ترکیبی کاهش سرعت داده و در اصل فلز را غیر فعال می کند در این شیوه گالوانیزه یا فلز سینی کابل الکترون اشتباع شده و خود تبدیل به کاتد می گردد هر میزان پتانسیل آن پایین آورده شود ، آمادگی برای جذب الکترون بیشتر خواهد. در این شیوه از الکترون های high silicin cast iron یا گرافیت استفاده می شود و کارامدی آن ، انواع زمین با مقاومت متفاوت می باشد همانطور که در مطالب قبل آمد به این منظور می بایست الکترولیت و ارتباط فلز گالوانیزه غیر فلزی طبیعی وجود داشته باشند تا فعالیت بالا صورت گیرد.

ایجاد پوشش در فلزات (روکش سینی کابل)

روکش از مواد آلی صورت می گیرد ، مواد معدنی همچون فلزات ، رنگها لعابدار مانند اپوکسی ، پلاستیک ، قیر ، رنگ ، روی می باشند.

یکی از روش های روکش دادن فلز سینی کابل استفاده از پوششی فلزی بوده این شیوه با اغلب فلزات قابل بهره بری می باشد لزا بسیاری از آنها دارای قیمت تمام شده زیادی بوده و شاید به دشواری روی سطح سینی کابل گالوانیزه می چسبد و با بعضی دیگر در برابر خورردگی نسبت به بعضی دییگر ضعیف ترند و نسبت به گالوانیزه از الکتروپو زیتییف کمتر بر خوردار می باشد و حفاظ مناسبی برای جلوگیری از زنگ زدگی ورق #سینی_کابل_گالوانیزه به شمار می ایند ، منیزیوم و روی که پوشش فلزی گالوانیزه با فلز روی به شیوه گالوانیزاسیون گرم ساده و از باقی ارزان ، مناسب و رایج تر است.

گالوانیزه گرم_سینی کابل :

شیوه گالوانیزه گرم کردن فلزات و محصولاتی همچون سینی کابل گالوانیزه در حقیقت روکش کردن فولاد یا آهن بوسیله روی داغ ، مذاب شده می باشد و دارای عملیاتی راحت ، ارزانتر واز عالی ترین شیوه های حفاظت گالوانیزه ، فولاد و آهن می باشد . غوطه ور کردن کابل سینی ، آهن ، فولاد در روی مذاب موجب تشکیل پوششی از آلیاژ روی بر روی قطعه می شود.قسمت انتهایی این لایه که در تماس با قطعه است دارای روی ، آهن و قسمت بالایی روی خالص بوده این پوشش تمام سطح سینی کابل را پوشش داده تا زنگ زدگی از آنجا آغاز نگردد، این شیوه گالوانیزه گرم نام گرفته.

از مزیت خای مهم این شیوه :

الف_به هنگام حمل و نقل استحکام بالایی در مقابل صدمه دارد و با برخورداری از خواص کاتدی ، خراشیدگی و زنگار ترمیم می شود و از فولاد پایه محافظت می گردد.

ب_ پوشش تشکیل شده دارای طول عمر بالایی می باشد.

ج_ قیمت سینی کابل تمام شده با روی نسبت به دیگر فلزات مناسبتر است

د_ برای اتصالات به شکل های مختلف پوششی یک نواخت ایجاد می کند.

معایب این گونه روش گالوانیزه گرم :

1_ فقط از روش رنگ آمیزی می شود برای استفاده در مکان هایی که احتیاج به یک شکلی با محیط اطراف به جهت زیبایی استفاده کرد.

2_ فقط توسط امکانات و حوضچه یا وان های مجهز این روش در کارخانجات صورت می پذیرد.

مراحل گالوانیزه گرم (سینی کابل گالوانیزه گرم) :

روش درست هر یک از مراحل فرآیند گالوانیزه گرم به جهت بدست آوردن پوششی متناسب روی از اهمیت بالایی برخوردار است.

فراهم سازی سطح سینی کابل :

در مرحله اول هدف زدودن هر گونه گریس ، روغن ، رنگ ، قشرهای اکسیدی و زنگ اهن از رویه سینی و ایجاد سطح تمیز می باشد.از محلول گرم قیایی جهت زدودن گریس ، روغن ، رنگ همانند وینیل و اپوکسی بهره برده می شود.

نقاط و جرم های محصول جوش کاری را با استفاده از پاشیدن ماسه یا ساچمه و قشر های زنگ آهن و اکسیدی را توسط محلول اسید کلریدریک و گاها اسید سولفوریک تمیز می کنند.این فرایند را پیکلینگ گویند ، طول زمان ماندگاری سینی در محلول رقیق اسید بستگی به شرایط سطح و گونه فولاد _گالوانیزه و ضخامت دارد. میزان نگه داشتن اتصالات سینی کابل در وان های اسید شویی اغلب می بایست کوتاه باشد ، زیرا در زمان غوطه وری زیاد ، بین گالوانیزه و اسید واکنشات شیمیایی روی می دهد و هیدروژن متصاعد می کند.فولاد یا گالوانیزه هیدروژن رها شده را جذب می کند و روی سطح سینی صدمات شیمیایی آغاز می شود بعضی اوقات به محلول رقیق اسید کند کننده اضافه می کنیم تا از حملات شیمیایی به سطح سینی جلوگیری شود با این فرایند مقدار اسید کاهش یافته و جذب هیدروژن متصاعد شده جذب سطحی فولاد شده ممکن است باعث شکنندگی ، فولاد شده در این هنگام فرو بردن اتصالات در وان مذاب روی شود. بعضی مواقع از مخلوط اسیدهای کلریدریک و هیدروفولوریک جهت فراهم سازی سطح سینی کابل گالوانیزه استفاده می شود اما به هر صورت همه سطح باید اینقدر سیقل شده باشد تا هیچ گونه ناخالصی روی سطح نباشد وجود هر گونه مواد حتی کم باعث ایجا پوشش گرم نامناسبی می گردد. لزا نمک های آب گرم و آهن حل می شود بعد از فرایند پیکلینگ سینی را با آب گرم تقریبا اسیدی در ph بین 4 تا 3 شسته می شود. اسیدی کردن اب به خاطر آن است که هیدرولیز شدن نمک فریک ممانعت می کند در غیر اینصورت هیدروکسیدفریک بر ریه سینی می نشیند و در طول فرایند ایجاد مزاحمت می کند. به جهت از بین بردن کامل نمک فلز اغلب بعد از شستشو با آب گرم ، سینی را با آب سرد نیز شستشو می شود. برای سیقل دادن سطح سینی که دارای زنگ های بسیار سنگین الخصوص آهن آلات ریخته گری باشد از روش ماسه پاشی یا ساچمه پاشی استفاده می کند چون استفاده از پیکلینگ احتیاج به زمان بیشتر دارد و به خاطر سطح ناهموار و کمپلکس رویه ای ناهموار حاصل کار خواهد شد.

روان سازی سینی کابل :

بعد از شستشوی سینی کابل گالوانیزه آن را وارد محلول روان سازی کرده معمولا این محلول از روی و کلرور آمونیم ساخته می شود وان روان ساز متشکل از 25 تا 30 درصد وزن این نمک ها و حرارت حدود 15 درجه سانتیگراد می باشد.در این مرحله پوشش نازکی از کلرور روی آمونیوم بر روی سینی کابل می نشیند تا از تاثیر هوا بر روی سینی جلو گیری شود و مخصوصا اتصالات سینی کابل سالم از وان حمام مذاب خارج شوند.

عملیات خشک کردن سینی کابل گالوانیزه گرم :

در این فرایند سینی را توسط خشک کن ها خشک میکنیم و بی درنگ به حمام و یا وام مذاب شده روی می بریم. دمای ایجاد شده برای خشک کردن بیشتر از 150 درجه سانتیگراد نباشد ، در غیر اینصورت پوشش نازک Flix فلاکس تجزیه شده و یا در نتیجه تاثیر این پوشش با فلز سطح سینی ، نمک آهن تشکیل شود که نقص لکه های سیاه رنگ در پایان گالوانیزاسیون گرم بر روی سطح سینی مشاهده میشود.تامین دما برای خشک کردن را می توان از سوخت گازهای حاصل از وان مذاب از طریق طونلی به خشک کن برسانیم.بع از مرحله خشک کردن سینی آن را بلافاصله وارد وان روی مذاب مینماییم چون پوشش نازک فوق نم هوا را می توان جذب کند و آغاز به اکسیده شدن نماید.

[بالا]
پنوماتیک چیست ؟

پنوماتیک چیست ؟

پنیوما در زبان یونانی یعنی تنفس باد و پنیوماتیک علمی است که در مورد حرکات و وقایع هوا صحبت می کند امروزه پنیوماتیک در بین صنعتگران به عنوان انرژی بسیار تمیز و کم خطر و ارزان مشهور است و از آن استفاده وافر می کنند. خواص اصلی انرژی پنیوماتیک به شرح زیر است: عامل اصلی کارکرد سیستم پنیوماتیک هواست و هوا در همه جای روی زمین به وفور وجود دارد.هوای فشرده را می توان از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانه یا مراکز صنعتی جهت کارکرد سیستم های پنیوماتیک هدایت کرد. هوای فشرده را می توان در مخازن مخصوص انباشته و آن را انتقال داد یعنی همیشه احتیاج به کمپرسور نیست و می توان از سیستم پنیوماتیک در مکان هایی که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد نیز استفاده نمود . افزایش و کاهش دما اثرات مخرب و سوئی بر روی سیستم پنیوماتیک ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلوگیر ی نمی کند. هوای فشرده خطر انفجار و آتش سوزی ندارد به این دلیل تاسیسات حفاظتی نیاز نیست. قطعات پنیوماتیک و اتصالات آن نسبتا ً ارزان و از نظر ساختمانی قطعاتی ساده هستند لذا تعمیرات آنها راحت تر از سیستم های مشابه نظیر هیدرولیک می باشد. هوای فشرده نسبت به روغن هیدرولیک مورد مصرف در هیدرولیک تمیز تر است و به دلیل این تمیزی از سیستم پنیوماتیک در صنایع دارویی و نظایر آن استفاده می شود . سرعت حرکت سیلندر های عمل کننده با هوای فشرده در حدود 1 الی 2 متر در ثانیه است و در موارد خاصی به 3 متردر ثانیه می رسد که این سرعت در صنایع قابل قبول است و بسیاری ازعملیات صنعتی را می تواند عهده دار شود. عوامل سرعت و نیرو در سیستم پنیوماتیک قابل کنترل و تنظیم است . عناصر پنیوماتیک در مقابل بار اضافه مقاوم بوده و به آنها صدمه وارد نمی شود مگر اینکه افزایش بار سبب توقف آنها گردد . تعمیرات و نگه داری سیستمای پنیوماتیک بسیار کم خطر است زیرا در انرژی های قابل مقایسه نظیر برق خطر جانی و آتش سوزی و در هیدرولیک انفجار و جانی وجود دارد اما در پنیوماتیک خطر جانی به صورت جدی وجود ندارد وآتش سوزی اصلا ً وجود ندارد و بدین دلیل در صنایع جنگ افزارسازی از سیستم تمام پنیوماتیک استفاده می شود .معایب سیستم پنیوماتیک به شرح زیر است: چون سیال اصلی مورد استفاده در سیستم پنیوماتیک هوای فشرده و جهت تهیه هوای فشرده باید با کمپرسور آن را فشرده کرد همراه هوای فشرده شده مقداری رطوبت وناخالصی هوا ومواد آئروسل وارد سیستم شده و سبب برخی خرابی در قطعات می شود لذا باید جهت تهیه هوای فشرده فیلتراسیون مناسب استفاده نمود .هزینه استفاده از هوای فشرده تا حد معینی اقتصادی می باشد و این میزان تا وقتی است که فشار هوا برابر 7 بار و نیروی حاصله با توجه به طول کورس و سرعت حداکثر بین 20000 تا 30000 نیوتن می باشد . به طور خلاصه می توان گفت که جهت قدرت های فوق العاده زیاد مقرون به صرفه تر است از نیروی هیدرولیک استفاده شود . هوای مصرف شده در سیستم پنیوماتیک در هنگام تخلیه از سیستم دارای صدای زیادی است که این مسئله نیاز به کاربرد صدا خفه کن را الزامی می کند. به علت تراکم پذیری هوا به خصوص در سیلندر های پنیوماتیکی که زیر بار قرار دارند امکان ایجاد سرعت ثابت و یکنواخت وجود ندارد که این مسئله از معایب پنیوماتیک به شمار می رود اما قابل ذکر است که اخیرا ً یک نوع سیلندر که بجای شفت سیلندر از نوار لاستیکی استفاده می کند ساخته شده است که این عیب را بر طرف می کنند . به طور کلی در مقایسه مزایا و معایب پنیوماتیک می توان گفت با توجه به مزایای بسیار نسبت به معایب کمتر می توان از پنیوماتیک بعنوان یک انرژی شایسته در صنایع استفاده کرد به خصوص با توجه به مزیت تمیزی سیستم تعمیر و نگه داری راحت تر ، نداشتن خطر جانی جهت پرسنل عملیاتی و تعمیراتی در سیستم که در سیستم های دیگر نظیر الکتریک و هیدرولیک وجود ندارد ضمنا ٌ این سیستم بی همتاست و گاهی فقط از این سیستم در جهت عملیات تولیدی باید استفاده شود نظیر : صنایع غذایی ، دارویی ، جنگ افزار که حتما ً عملیات تولیدی توسط سیستم پنیوماتیک انجام می پذیرد.

[بالا]
چطور سینی کابل مورد نیازمان را تهیه کنیم

طریقه پیدا کردن سینی کابل مناسب

چطور سینی کابل مناسب و مورد نیازمان را با ابعاد و ظرفیت سینی کابل بیابیم :

استفاده از سینی کابل می‌تواند شیوه‌ای آسان برای انتقال حجم بالایی از کابل‌های سیگنال، ارتباطات و یا کنترل، همین‌طور دیگر کابل‌‎ها از نقطه‌ای از ساختمان به نقطه‌ای دیگر باشد. اما اگر قرار است از سینی کابل استفاده شود، رعایت نکاتی ضروری می‌نماید.
سینی کابل، آن‌طوری که در بخش 2/393 کدهای الکتریکی ملی(ایالات متحده) آمده است، یونیت یا تعدادی یونیت و فیتینگ‌های مرتبط است که ساختاری امن و بی‌خطر برای نصب یا نگهداری از کابل‌ها ایجاد می‌کند.
اغلب کابل‌های کنترل و سیگنال، مولتی‌کنداکتور هستند و از کنداکتورهای کوچکی تشکیل شده‌اند. برخلاف کنداکتورهای فشارقوی، این کابل‌های ولتاژ پایین یا سیگنال، حجم پایین یا محدودی از جریان را انتقال می‌دهند، در نتیجه، وجود فضای خالی بین کنداکتورهای آن‌‌ها ضروری نیست. نصب این‌گونه کابل‌ها در کف سینی کابل در یک ردیف برای انتقال حرارت، آن‌گونه که در کابل‌های فشار قوی اتفاق می‌افتد، ضروری نیست.
اما یکی از مهم‌ترین مسائل در استفاده از سینی کابل برای انتقال کابل‌های سیگنال و ولتاژ پایین، محاسبه‌ی ابعاد مناسب سینی کابل است. به خاطر انعطاف‌پذیری سنی‌های کابل معمولاً باری بیش از ظرفیت استانداردشان به آن‌ها تحمیل می‌شود. به خاطر امکان تولید سینی کابل در اندازه‌ها و ظرفیت‌های مختلف، مهندسین می‌توانند و باید بر اساس نیازهای حال و با درنظرگرفتن نیازهای آتی اقدام به طراحی و انتخاب سینی کابل بنمایند.
حداکثر تا 60% فضای سینی کابل را می‌توان برای انتقال کابل‌های غیر فشار قوی استفاده کرد. این محاسبه باید به نحوی صورت پذیرد که در محل‌های تلاقی نیز بیش از نیمی از سینی اشغال نشده باشد. به صورت کلی فرمول محاسبه‌ی تعدا کابل سیگنال یبا ولتاژ پایین مجاز در هر سینی کابل عبارت است از: عرض سینی کابل ضربدر عمق قابل بارگزاری آن.

#سینی_کابل_گالوانیزه_آبکاری_گرم

[بالا]
لبه و ضخامت سینی کابل چگونه باشد ؟

انتخاب ضخامت و لبه سینی کابل :(جهت بررسی بیشتر می توانید به صفحه لینک داده شده مراجعه نمایید)

ضخامت سینی کابل

برای محافظت و نگهداری از سیم وکابل در طول مسیر اجرای سیم کشی و کابل کشی ، در واحدهای صنعتی ، پروژه های ساختمانی و صنعتی ، بکارگیری سینی های کابل برق ، مورد توجه قرار می گیرد که اجرای آن می تواند به صورت داخل نما و یا روی سطحی انجام پذیرد .

ضخامت و لبه سینی های کابل :

جهت عبور کابلهای روشنایی و کنترل که عمدتا در اثر عبور جریان الکتریسیته گرمای زیادی تولید نمی کنند ، می توان از سینی کابل استفاده نمود.
سینی کابل به صورت مشبک (پانچ شده) و غیر مشبک و بر اساس ضوابط واستانداردهای ملی و بین المللی ساخته می شوند ، به طوریکه کمترین مقدارضایعات ورق و بیشترین استحکام و تحمل باردرطراحی آن لحاظ می گردد.
سینی های کابل با پهنای 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700، 800 میلی متر ساخته می شوند و می بایست متناسب با عرض سینی از ساپورت و متعلقات (نگهدارنده سینی کابل) به جهت نگهداری آن استفاده شود.
سینی کابل بر اساس مقاومت مورد نیاز از ورق های با ضخامت 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2 ، 2.25 میلی متر و طول 2 و 3 متری ساخته می شود.
سینی کابل به طور متداول دارای لبه هایی به ارتفاع 40 تا 200 میلی متر می باشد .تعداد خمهای سینی کابل می تواند 2 ، 4 و یا 6 باشد که افزایش تعداد آن باعث افزایش مقاومت و تحمل بار بیشتر می شود.
ورق مورد استفاده در تولید سینی کابل می تواند به صورت گالوانیزه فابریک (ورق قبل از عملیات برش سینی کابل و خمکاری آن به صورت گالوانیزه می باشد) و یا گالوانیزه گرم عمقی (از ورق سیاه استفاده شده که پس از برش ، خمکاری وسایر عملیات مورد نیاز در تولید سینی کابل آبکاری گرم می گردد) باشد.

[بالا]
سینی کابل ها چند نوع هستند ؟

انواع سینی کابل :

پانچ سینی توسط دستگاه سی ان سی

سینی کابل ایرانیان تولیدکننده انواع سینی های کابل، با بکارگیری پرسنل متخصص و با تجربه ، خطوط مکانیزه تولید ،خط رنگ الکترواستاتیک ، تولیدات خود را با کیفیت قابل قبول به صنایع مختلف نظیر صنایع نفت وگاز، پتروشیمی ، شرکت های عمرانی و تجهیزاتی ، تأسیساتی ، صنایع نظامی و

سینی کابل در تاسیسات الکتریکی :

سینی کابل از یک ورقه آهنی به صورت یک کانال فلزی با تعدادی سوراخ تشکیل می گردد.

سینی کابل به طور گسترده درتاسیسات بزرگ #صنعتی و تجاری برای حمایت از کابل های NYM ، کابل های زره پوش، کابل های مقاوم در برابر آتش (نسوز) مانند FP200 وغیره استفاده می گردد.

کابل ها روی سینی کابل ها گذاشته شده و توسط بست کابل بر روی سوراخ های سینی کابل محکم می گردند.

کابل های نسوز باید به سینی کابل یا دیوار کلیپس زده شوند؛ استفاده از کلیپس های مسی یا استیل و پیچ برنجی یا بولت ها بسیار مفید می باشند.

رنج گسترده ای از اشکال #سینی_کابل و متعلقات آن موجود بوده تا بتواند منتقل کننده کابل ها و تجهیزات الکتریکی گوناگون باشد.

#انواع سینی کابل :

- سینی کابل #گالوانیزه_گرم_عمقی غالبا در محیط های با دمای بالا یا دمای پایین و جاهایی که آلاینده های جوی نرمالی دارند استفاده میگردد .

فرآیند گالوانیزاسیون مبتنی براستاندارد BS729 بوده ومی بایستی براساس آن تهیه گردد.

- انواع دیگری از سینی های کابل ازجمله سینی کابل PVC و سینی استیل جهت استفاده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند .

#سینی_کابل_گالوانیزه_آبکاری_گرم

[بالا]
قیمت نصب سینی کابل

اجرای سینی کابل :

سینی کابل ایرانیان تولید کننده انواع ​سینی های کابل ، محصولات خود را در ​شکل و عرض مختلف ارائه می نماید . ​سینی کابل که عمدتا از جنس ​ورق گالوانیزه می باشد، دارای ​مقاومتی بسیار ​بالا و قابل اطمینان و در مقایسه با نمونه های ​ساخته شده از پلاستیک بسیار ​بادوام و محکمتر می باشد .

هزینه نصب و اجرای سینی کابل به چند روش محاسبه می شود یکی از عوامل مهم در مکانی است که قرار است در آنجا سیستم مدیریت کابل اجرا شود برای مثال کوهستانی ، شرجی و ارتفاع کف تا کف محل نصب ، یا چه مقدار از سقف فاصله دارد؟ اینها در شرایط میزان راحتی و امنیت نصاب تاثیر زیادی دارد.قیمت های نصب و اجرای سینی کابل ومتعلقات آن در سال ۱۳۹۵


ردیف شرح اجرای سینی کابل واتصالات آن واحد قیمت واحد ریال جمع قیمت
1 نصب سینی کابل به عرض 10 سانتیمتر متر 20000
2 نصب سینی کابل به عرض 20 سانتیمتر متر 25000
3 نصب سینی کابل به عرض 30 سانتیمتر متر 30000
4 نصب سینی کابل به عرض 40 سانتیمتر متر 40000
5 نصب سینی کابل به عرض 50 سانتیمتر متر 50000
6 نصب سینی کابل به عرض 60 سانتیمتر متر 60000
7 نصب اتصالات سینی و نردبان کابل (رابط) متر 5000
8 نصب نردبان کابل به عرض 10 سانتیمتر متر 20000
9 نصب نردبان کابل به عرض 20 سانتیمتر 25000
10 نصب نردبان کابل به عرض 30 سانتیمتر 30000
11 نصب نردبان کابل به عرض 40 سانتیمتر 40000
12 نصب نردبان کابل به عرض 50 سانتیمتر 50000
13 نصب نردبان کابل به عرض 60 سانتیمتر 60000
14 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 10سانتیمتر 20000
15 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 20 سانتیمتر 25000
16 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 30 سانتیمتر 30000
17 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 40 سانتیمتر 40000
18 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 50 سانتیمتر 50000
19 نصب سه راهی ، زانویی ، چهار راه سینی کابل عرض 60سانتیمتر 60000
20 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل 10سانتیمتر 20000
21 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل 20 سانتیمتر 25000
22 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل 30 سانتیمتر 30000
23 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل40 سانتیمتر 400000
24 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل 50 سانتیمتر 50000
25 نصب ساپورت آماده افقی سینی و نردبان کابل 60 سانتیمتر 60000
26 نصب ساپورت عمودی یک طرفه تا 1 متر متر 80000
27 نصب ساپورت عمودی یک طرفه تا 2 متر متر 120000
28 نصب ساپورت عمودی دو طرفه تا 1 متر متر 120000
29 نصب ساپورت عمودی دو طرفه تا 2 متر متر 180000نحوه اجرای سینی کابل
نحوه اجرای سینی کابل- نحوه اجرای سینی کابل
اجرای سینی های کابل
جهت انتقال و هدایت تعداد زیادی کابل ، به صورت روی کار، از سینی کابل استفاده می گردد و جهت نصب آن ، از پایه هایی نگهدارنده سینی کابل استفاده می شود. یک طرف این نگهدارنده های سینی کابل به دیوار رول پلاک می شوند و سینی کابل بر روی پایه دیگر قرار می گیرد و به پایه پیچ می شود . مسیر سینی کابل باید کاملا بسته باشد و سیم اتصال به زمین داشته باشد . در امتداد مسیر سینی کابل و در محل خم ها می توان ازاتصالات سینی کابل همچون زانویی سینی کابل، سه راهی سینی کابل و یا چهار راهی سینی کابل استفاده کرد و یا می توان مانند داکت ها زاویه سازی کنیم و با استفاده سنگ فرز این کار را انجام می دهیم و حداقل فاصله ی بین پایه ها 40 سانتی متر می باشد ،که این فاصله به اندازه سینی کابل و تعداد کابل های درون آن و وزن آنها بستگی دارد .


نکاتی دیگر در مورد کابل ها درون #سینی_کابل :

کابل را باید با چرخاندن قرقره کابل و کشیدن آهسته کابل را باز کرد و از خمش زیاد کابل جلوگیری کرد.

اگر در یک مسیر کابل فشار قوی و ضعیف با هم کشیده می شوند بهتر است که کابل فشار ضعیف در روی کابل فشار قوی قرار گیرد.

اگر در موقع کابل کشی درجه ی هوا +5 درجه ویا کمتر باشد، باید قبل از آن کابل را در یک محیط گرم قرار داد تا کابل ترک بر ندارد . رشته سیم های یک کابل چند رشته را نباید برای چند مدار به کار برد .

انواع سیم ها به شین ها و مصرف کننده های دیگر توسط پیچ و مهره مجاز است.

براي خواندن مطالب بيشتر مي توانيد ، فيسبوک ، توئیتر و +google
مراجعه کنيد

[بالا]
اتصالات و متعلقات سینی کابل کدامند

سینی کابل و متعلقات :

سینی کابل گالوانیزه اتصالات سینی سیستم های نگهدارنده
سینی کابل با پانچ معمولی رابط U شکل نگهدارنده T شکل
سینی کابل بدون سوراخ (تراکینگ) سه راهی گالوانیزه نگهدارنده لچکی شکل
در پوش سینی کابل چهار راهی گالوانیزه انواع ساپورت سقفی
سینی کابل گالوانیزه گرم انواع تبدیل سی چنل
سینی کابل گالوانیزه فابریک زانویی 45 درجه افقی راد نگهدارنده
سینی کابل با رنگ کوره ای زانویی 90 درجه افقی و عمودی ریل بست چنگالی
انواع سینی کابل با جداکننده (دیوایدر) زانویی عمودی قابل تنظیم ساپورت U شکل
سینی کابل استیل درپوش انتهایی سینی کابل ساپورت سقفی ، دیواری

از جمله شیوه های هدایت ، انتقال و محافظت از سیم و کابل در مقادیر زیاد و در یک مسیر استفاده از سینی برق می باشد.
سینی کابل ، توسط تولید کنندگان متعددی درکشور تولید گردیده ، اما تعداد محدودی از این واحدها تولیداتشان با استاندارد های روز جهانی و مورد نیاز مطابقت دارد.
سینی کابل ایرانیان به عنوان یکی از تولید کنندگان سیستم های محافظ کابل نظیر سینی کابل، نردبان کابل، لوله فولادی برق و ....، توسط دستگاه سی ان سی سعی در ارائه محصولات با کیفیت و منطبق بر استاندارد های روز دنیا دارد.
واحد تولید درکارخانه تولیدی این مجموعه، با بهره گیری از نیروی متخصص و کار آزموده و خطوط مکانیزه تولید ، با ظرفیت تولید سالانه 300تن انواع سینی نردبان کابل و اتصالات سینی ، اقدام به تولید این محصولات نموده است.امیدواریم با توان مهندسی و امکانات گسترده مجموعه بتوانیم ، گامی مهم درجهت توسعه صنعتی میهن عریزمان برداشته باشیم.

[بالا]
دستگاه سی ان سی (cnc) در صنعت تولید سینی کابل چه کار بردی دارد ؟

سینی کابل ایرانیان تولید کننده انواع سینی کابل cnc :کاربرد دستگاه سی ان سی برای پانچ جهت راحتی تولید کننده سینی کابل :

شناسایی :

طول و عرض معمول : 55/2 * 30/1 متر با توانی برابر 30 تن ، تا ضخامت ورق حدودا 6 میلیمتر

در دو لایسنس :

C_ با شتاب 750 در 60 ثانیه

O_ با شتاب 1000 ضرب در 60 ثانیه

محاسن :

بالا بودن تمرکز و دقت در پانچ ها

کمک گرفتن از نرم افزارهای روز جهان و کاربر پسند و سرعت و دقت تا 20 سال

فواید :

به علت طراحی مناسب و استفاده از فن آوری روز کاهش هزینه نگهداری دستگاه سی ان سی چشمگیر می باشد.

مشخصه معمول دستگاه های سی ان سی :

1_ میز 2540*1270 میل

2_ سرعت همزمان دو محور عرض و طول 108 بر هر 60 ثانیه

3_ ضخامت ورق 6 میلیمتر

4_ دقت یادگیری 2/0 میلیمتر

5_ واکنش در محور 40 میلیمتر

6_ قدرت هیدرولیک 250 کیلو نیوتون

7_ امکان به روز رسانی یا تعویض اپلیکییشن

8_ خنک کننده هیدرولیک

9_ استفاده از ابزار ایجاد اشکال

این روز ها در صنعت های مختلف همچون ساختمان همزمان با بروز رسانی ابزار آلات صنعتی تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد شده که می توان یکی از این ارتقا ها را استفاده از دستگاه سی ان سی نام برد مواردی را می توان مثال زد:

وایر کات_واتر جت_لیزر کات_ سی ان سی با فرز _پرس برک و غیره برای برش و ایجاد شکل های پیچیده از اینگونه ابزارالات می توان بهره برد.ایجاد اشکال بستگی به دید مهندس اجرا کننده داشته و لزا می بایست نقش قوی در ارتقای شکیلی بینایی ایجاد نمود.به گونه ای که در نهایت ضربات ضایعات مورد پانچ خارج و در نهایت نقشه مورد نظر به دست بیاید ضعف این روال این است که امکان زاویه یا منحنی ایجادی را ماننده سی ان سی لیزد مشخص نموده اما در قیمت تمام شده برش و خم هزینه کمتر جهت نمای پروژه ایجاد می نماید.

سینی کابل ایرانیان با بهره گیری از دستگاه CNC ، بنا به سفارش متقاضیان توان تولید سینی کابل هایی با پانچ های منظم و زیبا را جهت رفع نیاز مشتریان خود را دارد.

روش کار کرد دستگاه پانچ متال :

سورراخ کاری ورق فلزی توسط دستگاه CNC پانچ ، یک راندمان سازنده بوده که به وسیله پرس رام پانچ روی ورق صورت می پذیرد. برای برش می بایست اول الگو را توسط نرم افزار Auto Cad یا CAM الگوبرداری نمود و بعد به سیستم معرفی کنیم . برای ایجاد پانج روی فلزات ، ساپورت یا بازو های دستگاه ، شیت های فلزی را در جهت محور y و x تکان داده تا زمانی که مکان مورد ایده جهت کات ، زیر رام پانچ برسد و با فشار، توسط قالب برش ، ورق پانچ شود .شکل هایی که میتوان به وسیله این گونه دستگاه ها پانچ نمود :

دایره ، مربع ، مستطیل ، لوزی

دستگاه پانچ با پانچ های متناوب می تواند اشکال پیچیده تر نیز ایجاد نمایید.

با استفاده از امکانات CNC پانچ می توان هر طرح دلخواهی را بر روی ورق پانچ نمود ، ورق برش خورده به علت نوع اعمال برش (پانچ با زاویه مستقیم)، احتیاج کمتری به پرداخت سطح دارد. لازم به ذکر است دقت برش به دلیل کنترل عددی دستگاه بسیار زیاد خواهد بود و این دستگاه میتواند هر جنس فلز با هر ضخامت را به درستی سوراخ کرده و محدودیتی در این زمینه نخواهد داشت.

ایرانیان تولید کننده سینی کابل با دستگاه سی ان سی یکی از شکیل ترین سینی های موجود می باشد.

[بالا]
مشخصات فنی سینی کابل گالوانیزه چیست ؟

جهت حفاظت از کابل های برق ، انتخاب بهترین مسیر برای کابل کشی، تعمیرات احتمالی ، دوام بیشتر کابل ها و... در سیستم های انتقال انرژی از تجهیزی نظیر سینی و نردبان کابل استفاده می شود .صفحه زیرین یا کف به ۲ صورت ساخته می شود بدون سوراخ با سوراخ یا همان پانچ دار نوع بدون سوراخ بیشتر در سیستم های نصب کابین آسانسور استفاده می شود اما نوع پر کاربرد آن پانج دار است که اولا این سوراخ ها عمدتا برای کاهش حرارت انتقال نیرو و جریان برق کابل ها مورد نیاز است و دوما برای خارج شدن بهتر گرد و غبار و مایعات می باشد. سینی کابل گالوانیزه به طور معمول به پهنای 100، 150، 200، 250، 300، 400، 500، 600، 700 و 800 میلیمتر ساخته می شود. متناسب با عرض سینی کابل یک سری کامل نگهدارنده یا ساپورت و متعلقات مورد نیاز است سینی های کابل برحسب نیاز از ورق های با ضخامت کمتر از 1میلیمتر، 1، 1.25، 1.5، 1.75، 2، 2.5 میلی متر و با طول استاندارد 2 متری ساخته می شوند.
سینی کابل به طور معمول دارای لبه های کناری 30 ، 40 ، 50 میلیمتر برای افزایش مقاومت و تحمل بار می باشند.
تعداد خم لبه سینی کابل می تواند 2 ، 4 و یا 6 خم باشد که افزایش تعداد خم ها سبب تحمل بار بیشتر توسط سینی کابل می گردد.
انتخاب دقیق و بهینه ابعاد سینی کابل ، تعداد خم های کناری ، ارتفاع لبه ها و ضخامت ورق مورد استفاده درجهت رسیدن به حداکثر کارایی و حداقل قیمت تمام شده در سینی کابل، بسیار مهم می باشد.

[بالا]
قرقره کابل به چه صورت کار می کند ؟

کابل ها معمولا دور قرقرهای چوبی پیچیده شده اند البته در برخی از موارد که مقطع کابل کوچک است و طول آن هم زیاد نیست بصورت کلاف بسته بسته بندی می شوند.در پروژه های صنعتی به طور عمده از قرقره های کابل استفاده می شوند.با توجه به ابعاد قرقره ها باید از ثابت باقی ماندن قرقره در محل خود اطمینان کافی داشته باشیم برای انتقال قرقره از انبار بوسیله حمل کننده حتما باید از جرثقال استفاده نمود این قرقره مجهز به اهمری است که باعث مهار آن در محل می شود و از به حرکت درآمدن آن جلوگیری می کند.هنگام پایین آوردن قرقره از وسیله حمل کننده باید سعی شود که در مناسب ترین محل واقع شود و قرقره ها نباید به هیچ وجه به پهلو خوابانده شود.از چرخانیدن قرقره جدا خود داری نمایید.در هنگام پایین آمدن قرقره در صورت در اختیار نداشتن جراثقال می توان از سطح شیب دار استفاده کرد باید توجه کرد شیب نباید از 25 درصد بیشتر باشد.

[بالا]
روش کار غلطک کابل

این وسیله برای حرکت دادن کابل در مسیر کابل کشی می باشد با تئجه به مختصات مسیر کابل کشی از غلطک با شکل های مناسب نقاط مختفل استفاده می گردد ، قیمت غلطک کابل بنا به مسیر انتخابی متفاوت می باشد. برای مثال در مسیر های مستقیم غلطک هایی مورد استفاده قرار میگیرند که علاوه بر قرار گرفتن زیر کابل بین نقاط تماس کابل یا دیواره انحنا هم واقع شوند.

[بالا]
وینچ چیست ؟

وسیله ای است که موتور دیزلی یا بنزین انرژی دریافت می دارد و با حرکت در آوردن قرقره ای که روی ماشین سوار شده است.طناب یا سیم بکسل را جمع می نماید به این ترتیب می توان کابل را مورد کشش قرار داد.

[بالا]
کابل بر چیست ؟

برای برش کابل می توانید از قیچی های مخصوص استفاده کنید متناسب با قطر کابل قیچی های مخصوص برش کابل ساخته شده است.تیغه های این قیچی ها قابل تعویض یا قابل تیز شدن است جنس این تیغه ها از فولاد است

نوعی روپوش برداری کابل :

توری فلزی است که در صورت وارد شدن نیروی کششی از یاد طول یافته و قطر آن کاهش می یابد. بخشی از سر کابل درون جوراب قرار داده می شود و طرف دیگر آن به شکل حلقه می باشد توسط طناب یا سیم بکسل مناسب مورد کشش قرار می گیرد.در مورد کابل های روغنی باید دقت شود که نیروی کششی وارده به هیچ وجه نباید به غلاف سربی اعمال شود.

[بالا]
سینی کابل ایرانیان تولید کننده سینی کابل نردبان کابل گالوانیزه گرم
[تهران]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، عمده فروش، خرده فروش، خدمات
  • خدمات/محصولات : سینی کابل، نردبان کابل، ترانکینگ، لوله فولادی برق، جعبه تقسیم، گلند ضد انفجار، پریز کف خواب، لوله خرطومی فلزی، گلند، بست اسپیت، بست چنگالی، گلند کابل، لوله فلکسیبل، تولید کننده سینی کابل گالوانیزه گرم، هدبوشینگ لوله برق، قوطی کلید پریز فلزی
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 0912-2231256، 0912-5068897، 021-33977151، 021-36057327
بروز رسانی 2 روز پیش